Automatyzacja dodawania Intertextu ( adkontekst ) na wordpress

Zachwycałem się możliwością zarobku wykorzystując adkontekst i system zwany Intertext. Działa to na zasadzie podlinkowania naszych słów jako reklamy. Ciężko mi to opisać, więc podlinkuje Wam oryginalny opis ze strony adkontekst.

Intertext jest nową formą reklamową przygotowaną dla Wydawców sieci Adkontekst. Przybiera ona postać boksu reklamowego, który ukazuje się użytkownikowi Twojego serwisu WWW po najechaniu przez niego kursorem na wyróżnione w tekście artykułu słowo.

Reklama ukaże się na osobnej warstwie, nie zniekształcając struktury Twojego serwisu. Po zjechaniu kursorem ze słowa – reklama natychmiastowo znika. Na danej stronie przewidujemy maksymalnie 4 podkreślenia wybranych słów.

Intertext przeznaczony jest przede wszystkim dla tych Wydawców naszej sieci, których serwisy bogate są w unikalną treść tekstową (artykuły, newsy, obszerne opisy). Intertext daje możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy, na powierzchni gdzie dotychczas nie było miejsc reklamowych, jednocześnie jest to reklama bardzo mało inwazyjna i poprzez dobór kontekstowy trafi do rzeczywiście interesowanych użytkowników.

Aby wyemitować reklamę Intertext należy otagować specjalnym skryptem dany artykuł lub fragment tekstu na serwisie. System sczytuje zaznaczoną część tekstu artykułu oraz resztę strony w poszukiwaniu kontekstu i podkreśla w nim te słowa, dla których dobrał reklamy kontekstowe. Skrypt do otagowania dostępny jest w zakładce Panelu po wcześniejszym mailowym zgłoszeniu chęci emisji tych reklam na adres intertext@adkontekst.pl.

Jedynym problemem jest konieczność manualnego dodawania skryptu reklamy, oraz specjalnych tagów. Jak to ominąć ? – Dość łatwo, wystarczy wyedytować plik dodawania postu ( plik zwany single.php , single-post ) .

Kod mojego pliku single.php :


id="post-">

//znacznik span
'' ) ); ?>
'._e('Related Posts','zbench').''); } ?>
//zamknięcie znacznika
//skrypt adkontekst

Jak wiadomo wydawco reklam, tekst który chcesz otagować jako powiedzmy tekst który ma być intertekstowany musimy wstawić pomiędzy :

OPCJA 1
;
tutaj nasz tekst
;

LUB OPCJA 2
tutaj nasz tekst

Następnie po tym wstawiamy skrypt intertekstu, który otrzymujemy od adkontekst.

Aby to uprościć wystarczy dokonać modyfikacji pliku single.php, całkiem możliwe jest że Twój plik single.php różni się od mojego więc możesz mieć problem z dokonaniem modyfikacji, służe również z tym pomocą.

Na początek znajdujesz w pliku single.php taki kod :

Ta linia informauje nas o zawartości wpisu, przed tą linią musimy wstawić  <span id=’intertext1′> . Powinno więc wyglądać to w ten sposób:

;
;
;

Następnie dodajemy skrypt otrzymany od Adkontekst, i to właściwie tyle 🙂 .
Masz problem z tym rozwiązaniem ? – Pisz chętnie pomogę.

Komentarze

Dodaj komentarz