Jak łatwo i szybko zdobyć dużą liczbe linków do naszej strony?

Na sam początek można napisać, że jest to temat rzeka, sposobów jest mnóstwo. Większość jest jednak czasochłonna, lub też kosztowna. Jest to jednak ważny element pozycjonowania strony, z którym trzeba się zmierzyć.

Jednym z najlepszym sposobem na podnoszenie pozycji swojej strony w wynikach wyszukiwania większości wyszukiwarek jest więc zdobywanie linków. Metoda ta ma szczególnie duże znaczenie dla optymalizacji serwisu internetowego pod najpopularniejszą na świecie a także i w Polsce wyszukiwarkę Google. W zamierzeniach twórców wyszukiwarka Google została stworzona na podobieństwo publikacji naukowych, tzn. im częściej dzieło lub nazwisko danego naukowca jest cytowane w inych publikacjach tym ma on większe znaczenie w świecie nauki dla określonego tematu (zostaje on uznawany za eksperta w określonym temacie). W podobny sposób działą Google. Mechanizm zwany PageRank wymyślony i opatentowany przez twórców Google określa wartość danej strony internetowej na podstawie ilości linków kierujących do danej strony internetowej.
W tej sytuacji zdobywanie linków do pozycjonowanych stron jest często priorytetem dla osób zajmujących się projektowaniem i pozycjonowaniem stron internetowych. Jednocześnie jednak duża część projektantów i optymalizatorów koncentruje się na wymianie ze stronami o wysokim PR co jest błędem. Bez wątpienia PageRank jest czynnikiem ważnym, ale ważniejszym aspektem jest stopień spokrewnienia między dwoma stronami, czyli to w jak dużym stopniu strona, na której zdobywamy link odpowiada tematyce naszej strony.

 

Tyle tytułem wstępu, istnieje kilka sposobów na zdobywanie linków, dodanie do katalogów stron, proszenie o link, bądź też zapłata drugiej osobie za umieszczenie linku, przypuśćmy jednak że czytacie blogi w Internecie, i skomentujecie wpis pod artykułem. Dodając stronę www do formularza, inna osoba może po „najechaniu” na Twój nick wejść na Twoją stronę, prosty i przyjemny sposób na podlinkowanie swojej strony. Osoba której skomentujecie wpis ucieszy się, ponieważ zdobędzie treść, a Wy zdobędziecie link. 

Komentarze

    1. Cięzko coś konkretnego napisać na ten temat, nie zdradzając przy tym siebie, trzeba próbować i czekać na efekty. Nikt z pozycjonerów nie pokaże co i jak ze względu że ukradłbyś mu prace. Powodzenia!

Dodaj komentarz