Serwerowe rozwiązania w chmurze – od czego zacząć ?

Od pewnego czasu testuje kilka projektów które raz wymagają dużej mocy obliczeniowej to z drugiej strony wymagają, aby co jakiś czas zmienił się adres IP serwera – by pozostać w względnym ukryciu. Co zrobić gdy posiadamy ograniczone środki na cel taki ? Wykorzystać chmurę która już w naszym świecie zadomowiła się na dobre. Istnieje kilka firm oferujących rozwiązania chmury, jest tak na prawdę z czego wybierać.

Jako firme testowo-rozwojową wybrałem beyond – mogę polecić ze względu na funkcjonalność samego panelu dla klienta. System płatności czy też sama obsługa maszyny wirtualnej którą utworzyłem jest na wysokim poziomie. ( Wszystko możemy wyklikać 🙂 ). Przy wyłączeniu maszyny ale zachowaniu jej stanu ( adresu ip ) płacimy część kwoty serwera. Nie korzystamy z programu/usługi ? – Nie musimy płacić pełnej kwoty za to czego tak na prawde nie wykorzystujemy.

Póki co sprawdza się to wyśmienicie — dodatkową zaletą chmury jest oczywiście jej skalowalność w przypadku braku konkretnego zasobu w łatwy sposób możemy go zwiększyć. Sama administracja składa się jedynie z ustalenia pewnych opcji u providera oraz standardowo konfiguracji serwera w klasyczny sposób. ( linux/windows … ).

* Oczywiście oferuje swoją pomoc w administracji jak i tworzenia pewnych rozwiązań w chmurze – zapraszam do kontaktu. Czasami warto poświęcić kilka minut na zapoznanie sie z tematem, niż spędzić kilka godzin próbując rozwiązań go samemu.

 

 

Dodaj komentarz